VI NIEDZIELA ZWYKŁA,  16-02-2020 

 

1.W najbliższym czasie do wszystkich naszych parafian zostaną doręczone listy z programem duszpasterskim na bieżący rok, który jest dla naszej wspólnoty rokiem jubileuszowym 30-lecia powstania parafii. Jeżeli do kogoś nie dotrze list, można będzie go przeczytać na naszej stronie internetowej lub wziąć ze stolika przy            wyjściu z kościoła.

2.W najbliższy czwartek, 20 lutego po Mszy Świętej wieczornej  rozpoczniemy              33 dniowe przygotowanie do aktu oddania życia Chrystusowi przez ręce Maryi. Wszystkich, którzy chcą przygotować się do tej ważnej uroczystości prosimy o zapisanie się na listę, wyłożoną w zakrystii, abyśmy mogli zakupić odpowiednią           ilość modlitewników.

3.Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. 

4.Są jeszcze miejsca na pielgrzymki do Włoch i do Mediugoria, organizowane w tym roku przez naszą parafię. Zapisy w zakrystii. 

5.Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci kl. III a po   Mszy Świętej o godz. 12.30 dla uczniów kl. VII i VIII. 

6.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej wspólnoicie  parafialnej. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów po kolędzie, za wszystkie uwagi i propozycje, dotyczące funkcjonowania naszej parafii. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kapłana po kolędzie w wyznaczonym terminie, prosimy się z nami skontaktować              w celu uzgodnienia terminu i godziny wizyty kolędowej.  

7.Od jutra wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 oraz pracę kancelarii parafialnej w godzinach popołudniowych. 

8.Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników liturgii, aby włączyć się czynnie          w jej celebrowanie, bo liturgia to nasza wspólna sprawa! Na stoliku przy wejściu do kościoła została położona lista na którą mogą się zapisywać osoby, które chcą czytać czytania mszalne, modlitwę wiernych lub śpiewać psalm responsoryjny. W zakrystii znajduje się dodatkowy egzemplarz lekcjonarza mszalnego, z którego można przygotować się do pełnionej funkcji. 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA,  09-02-2020  

 

1.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę a fundusz remontowo-budowlany. Informujemy, że wczoraj zalano posadzkę z ogrzewaniem podłogowym w kaplicy wieczystej adoracji. Trwają również prace remontowe, związane z wykonaniem ORATORIUM Św. O. Pio, które są finansowane przez Białostocką Szołę Nowej Ewangelizacji. 

2.W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską, czyli kolędę w naszej parafii.          Po następnej niedzieli będzie jeszcze możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie, jeżeli ktoś zgłosi swój adres i ustali termin wizyty duszpasterskiej. Można to uczynić telefonicznie lub osobiście. 

3.We wtorek, 11 lutego będziemy obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO.               Msza Święta wieczorna będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie i udzielaniem Sakramentu Chorych. 

4.Za tydzień zapraszamy na spotkania w ramach katechezy parafialnej dzieci kl. III po Mszy Świętej ogodz. 11.00 i młodzież kl. VII i VIII po Mszy Świętej o godz. 12.30.

Święta

Sobota, VI Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto katedry św. Piotra Apostoła

Polecamy strony